Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním?

Rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním, je podstatně zásadní. Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, určuje zákon. Pokud chcete, můžete si ke svému vozidlu ještě pořídit havarijní pojištění a to v jaké částce závisí jen na vás.rozbité auto
Povinné ručení
Správně by každé motorové vozidlo mělo mít povinné ručení, ale může být napsané na kohokoliv. Cena povinného ručení se neurčuje jen podle typu auta, ale také podle pohlaví, věku či kraje. Pokud už máte za sebou nějakou nehodu, cena povinného ručení vám vzroste. Povinné ručení se vztahuje na lidi, co způsobí dopravní nehodu, jestliže způsobí škodu na autě či na zdraví ostatních účastníků nehody. Na viníka dopravní nehody se povinné ručení nevztahuje.
Havarijní pojištění
Havarijní pojištění je pojištění, které má rozšířené nabídky služeb a ochranných vazeb, které jsou určeny pro váš automobil. Nejdůležitější rozdíl mezi havarijním pojištěním a povinným ručením je, že havarijní pojištění není povinné. Záleží jen na vás, zda budete chtít si vaše vozidlo nadstandardně pojistit. Toto pojištění vám pokryje veškeré škody způsobené na vašem vozidle, které vzniknou například se srážkou se zvěří či autonehodou. Výhodou je, že pojišťovna vám uhradí i malou odřeninu, která vznikne třebas na parkovišti či živelné pohromy. Havarijní pojištění lze sjednat i na nákladní automobil či autobus. K havarijnímu pojištění si můžete pořídit i pojištění skel.dopravní nehoda
Nejdůležitější rozdíly mezi havarijním pojištěním a povinným ručením
Jak je zde zmínka, povinné ručení je určeno zákonem a majitel vozidla by neměl bez povinného ručení vjet na silnici. Důležité je, že povinné ručení vám hradí škodu způsobenou na druhém vozidle. Havarijní pojištění zas řeší proplacení škod na vašem vozidle.
Havarijní pojištění bychom si měli automaticky sjednávat u vozidel, která jsou nové. U vozidel, která jsou starší více jak 10 let, bychom havarijní pojištění sjednávat neměli. Starší vozidla se vyplatí pojistit jen tehdy, kdy se jedná o skutečně drahé vozidla.