O výhodách plastových boxů vůči kovovým kontejnerům


to om:0.28cm;text-align:left;“>Přepravujete a skladujete zemědělské komodity či potravinářské výrobky v kovových kontejnerech? Nahraďte své kovové kontejnery https://www.schoellerallibert.com/cz/novinky/produkty/nahrate-sv-kovov-kontejnery-modernm-eenm-aneb-jak-na-vmnu-starch-pepravnch-obal/ výrobky z plastu, je to v mnoha směrech výhodnější.

sklizeň mrkve

Koroze – toto je klasický problém veškerých kovových materiálů. Jak konstrukční ocel, tak i slitiny hliníku či mědi pokrývají povrch oxidační vrstvou, která může mít vliv nejen na samotnou konstrukci kontejneru, tak i na skladované a transportované produkty. Jedinou výjimkou je nerezová ocel, ale takové kontejnery se pořádně prodraží.

Zdravotní nezávadnost – zde se opět dostáváme na tenký led, který je dostatečně pevný opět pouze u nerezové oceli. Měď a hliník rozhodně nejsou vhodné pro styk s potravinami a musí se buď nahradit něčím jiným, nebo využít speciální vložku, která přímému kontaktu s kovem zamezí.

Snadná údržba a čištění – leštěnou nerezovou ocel vyčistíte poměrně snadno, ale ostatní kovy stěží. Velký problém je i nátěr kovu, který se může odlupovat vlivem koroze, a to způsobuje další problémy. Plastové přepravky a boxy naopak nekorodují a snadno je vyčistíte, podobně jako nerez, ovšem mějte stále na paměti, že nerezová ocel je poměrně drahý materiál.

přeprava a skladování zeleniny

Nízká hmotnost – plastovým kontejnerům v nízké hmotnosti může konkurovat pouze slitina hliníku či titanu, ale oba materiály budou mít problém ze zdravotního hlediska (kontakt s potravinami). Nerezová ocel je mnohem těžší, a toto je jeden z hlavních důvodů, proč ji nahradit plastem.

Dlouhá životnost – plastový box vydrží být v provozu velmi dlouhou dobu, mnohdy srovnatelnou s kovovými materiály. Toto tedy není důvod k jeho předčasnému stažení a vyřazení z provozu.

Stohování – plastové přepravky a kontejnery se perfektně stohují na sebe do několika pater díky speciálním tvarovým zářezům. Navíc jsou skládací, což u kovových kontejnerů není tak snadné uskutečnit.

Barva – plastové přepravky (samotné výlisky) mohou být zhotovené v různých barvách, ovšem kovy je kvůli tomu nutné natírat nebo eloxovat (hliník), a zde je pak problém opět zdravotní hledisko pro styk s potravinami.