Praktická šatní skříň: To je oč tu běží!

Alespoň jedna šatní skříň se najde snad v každé domácnosti. Každé ráno v ní ve spěchu hledáme vhodné oblečení a večer zase poctivě ukládáme do nejrůznějších poliček, úložných zásuvek, boxů nebo jen tak ledabyle na ramínka. Bez praktické šatní skříně se doma obejde jen málokdo. Jak vybrat tu pravou a nešlápnout přitom vedle?

prostorná šatna

Velikost, na které skutečně záleží

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru šatní skříně, je právě velikost. I zde jsme však do jisté míry limitováni celkovou dispozicí a množstvím volného místa v ložnici. Stejně tak i počet členů, kteří budou danou skříň obývat. Určitě nebude stejně velká šatní skříň do ložnice a dětského pokoje. Čím více lidí, tím více prostoru pro uskladnění a na to je potřeba myslet už při samotném výběru.

zavěšené oblečení

V mnohých interiérech dispozice ložnice neumožňuje příliš velké rozpětí šatní skříně do stran, v takovém případě je možné zvyšovat celou konstrukci skříně směrem ke stropu. Na nejvyšších poličkách pak mohou najít útočiště sezónní oblečení nebo kousky, které jejich nositel oblékne jen sporadicky. Mějte však na paměti, že i když budou horní poličky využívané jen ojediněle, je potřeba na ně s pomocí židle pohodlně dosáhnout. Vysoké šatní skříně jsou často nestabilní, proto bude nejspíš nutné jí na několika místech připevnit ke zdi, aby nedošlo k její převrácení.

 

Ještě před návštěvou obchodu s nábytkem

Krom šířky a výšky je potřeba neopomínat i samotná hloubka šatní skříně. Mezi skříní a posteli by ve výsledku mělo zbýt dostatek místa na případné procházení. Pokud tedy ložnice nedisponuje potřebným místem, je lepší zvolit šatní skříň s posuvnými dveřmi. V takovém případě sice neuvidíte obsah skříně najednou, ale v případě dobrého vnitřního uspořádání, vás takové otevírání nebude v ničem omezovat. Materiál šatní skříně by měl do jisté míry korespondovat s okolním nábytkem v místnosti, dekor h1213 sten-skrine.cz je velmi variabilní a skvěle dotvoří celý prostor.