Systém několika vrstev oblečení nás udrží v suchu i při náročných sportovních aktivitách

Každý, kdo aktivně anebo volnočasově sportuje, již jistě slyšel o oblékání v několika vrstvách, které je klíčové pro tepelný komfort organismu. Základem takového oblékání je systém několika vrstev, které se podílejí na odvodu potu pryč z pokožky člověka a udržují tak naše tělo v suchu. První vrstva je vždy zásadní pro odvod potu pryč z pokožky. V případě, že by na ní pot zůstával, tak dochází k provlhnutí oblečení, přílišnému ochlazení těla a následnému nastydnutí organismu. Úkolem první vrstvy proto je odvést pot co nejrychleji pryč do druhé vrstvy oblečení. A právě touto druhou vrstvou může být například mikina, kterou máme oblečenou přes tričko anebo termoprádlo.

mikina

Zásadní ovšem je, aby byla dokonale prodyšná a dokázala odvádět pot, který do ní přivádí první vrstva prádla. Tento pot by měl být následně odveden do další, třetí vrstvy prádla anebo do okolního prostředí. Rozhodně by však nemělo docházet k jeho hromadění, což by způsobilo navlhnutí oblečení a následné prochlazení organismu člověka. A přesně takovou ideální, prodyšnou vrstvou, která v systému několika vrstvého odvodu potu funguje tak, jak má, je mikina craft.

modrá mikina

Ta byla vytvořena k tomuto účelu, a také k tomu, abychom se v ní cítili komfortně a mimo jiné i dobře vypadali. Ať už se totiž věnujeme jakýmkoli sportovním aktivitám, tak je samozřejmé, že při nich chceme také dobře vypadat, a nejen se při nich dobře cítit. Proto jsou mikiny craft navrženy tak, aby splňovaly nejen ty nejvyšší nároky, co do funkčnosti a pohodlí, ale také tak, aby vycházely vstříc nárokům moderního designu. Z široké nabídky oblečení si proto vyberou jak muži, tak ženy i děti. K dispozici jsou mikiny různých barev a střihů, které jsou navíc rozděleny podle různých sportovních aktivit, u kterých je nejlépe využijeme. Nicméně abychom se při sportu cítili opravdu komfortně, je potřeba mít na sobě nejen kvalitní mikinu, ale také kvalitní prádlo, kalhoty či triko.