Zazimování auta není špatný nápad

I přesto, že v posledních letech příliš v zimě nesněžilo, podmínky v tomto ročním období pro jízdu autem jsou i tak stále poměrně katastrofální. Ošklivé počasí se zle podepisuje na karosérii i podvozku auta i bez toho, aniž by ještě navíc muselo trpět pod náporem sněhu smíchaného s technickou posypovou solí. V případě, že auto používáte pouze na občasné ježdění, měli byste alespoň začít uvažovat o tom, že byste ho nechali zazimovat. Dělá to spousta motoristů a moc dobře vědí proč. Není to nic složitého. Stačí jen dodržet pár pravidel.

auto pokryté sněhem

Garáž není potřeba

Mnoho lidí má třeba i nápad, že by své autíčko nechali před zimní měsíce zazimovat, ale trochu naivně se domnívají, že bez garáže to nepůjde. Ano, bez garáže je to skutečně trochu složitější, ale to neznamená, že je to nemožné. Stačí mít jen pozemek, kam můžete auto zaparkovat. Jen tak na ulici asi stát nemůže. Ideální je k tomu dvorek nebo třeba vlastní zahrada. Auta pak už stačí postavit na špalky a odmontovat mu kola. Následně je pak nutné ho ještě překrýt voděodolnou plachtou. Dbejte na to, aby bylo zakryté, pokud možno celé a některé jeho části nevykukovaly ven. Je s tím trochu práci, ale v tomto případě se rozhodně důslednost vyplatí.
zelená dodávka na sněhu
Voskování
Ještě předtím byste se ale měli postarat o karosérii, respektive o lak. I když bude vůz celou dobu zakrytý, je dobré ho ochránit bohatou vrstvou vosku. Jen tak budete mít jistotu, že nezačnou některé části korodovat. Před voskování samozřejmě celou karosérii důkladně prohlédněte a pokud najdete zkorodované části, odstraňte je pomocí brusky. Snažte se být co nejopatrnější, abyste nepoškodili zdravá místa. Obroušená místa pak vyčistěte a opatřete barvou. Umýt a nechat usušit byste měli celý vůz. Pak už se můžete pustit do samotného voskování. V případě, že s tímto druhem práce nemáte zkušenosti, je možné se obrátit na nejbližší autoservis, kde vám pomohou. Samozřejmě za úplatu.