Chraňte děti i doma


Malé děti, zvláště pak batolata, mají nekonečnou touhu všechno prozkoumávat a jelikož ven se samy nedostanou, vydávají se na výzvědnou expedici po bytě. To může vypadat roztomile, ale nenechte se mýlit. Takováto cesta může pro vašeho potomka dopadnout neslavně. V lepším případě boulí, v tom horším může být nezbytný i lékařský zákrok. Dohlížet na dítko 24 hodin denně nejde. Proto je dobré snažit se zlikvidovat všechny nebezpečné překážky v bytě ještě předtím, než začne dítě objevovat svět po svých.
hudba od batolete

Ubrusy ne

Pokud jste rádi používali v kuchyni ubrusy, s novým rodinným přírůstkem byste je měli schovat, alespoň tedy prozatím. Malé batole totiž má tendenci chytat se úplně všeho a ubrus je příliš velkým lákadlem, kterému se nedá odolat. Problémem není strhnutí samotného ubrusu, ale věci na stole, které spadnou s ním. Padající popelník nebo talíř mohou dítku způsobit velké šrámy, ale podaří-li se mu na sebe strhnout horký čaj nebo kávu, může se jednat o tragédii.

Vše zamknout

Malé děti si rády hrají naprosto se vším, často tedy i s předměty, které by jim mohly ublížit. To jsou hlavně nože, škrabky, otvíráky na konzervy a další ostré věci. Stejné nebo ještě větší nebezpečí představují i různé chemikálie, které používáte na mytí nádobí nebo podlahy. Tato potencionální nebezpečí byste měli schovat někam mimo dosah dítěte a samozřejmě to pojistit i zamčením. Dítko totiž může vyšplhat i na místa, kde si myslíte, že je to nemožné .
čtení prckovi

Ukliďte dekorace

Máte byt plný různých dekorací jako jsou mušle z dovolené, sošky a další menší bytové doplňky? V takovém případě byste je měli všechny bezpečně uskladnit mimo dosah dítěte. Ani ne tak z důvodu, že by je mohlo dítě zničit, ale může se je snažit například spolknout. Co dokáže udělat cínový vojáček v žaludku dvouletého dítěte si jistě dokážete představit. Mnohem horší je ale varianta, kdy do bříška ani nedojde. Všechny drobné předměty tak z dosahu vašeho roběte raději ukliďte.