Enkaustika zaujme na první pohled!

Jde o techniku, která byla používaná už v době antiky a v posledních letech se stává stále atraktivnější, zejména proto, že ji úspěšně zvládnou všichni ti, kteří mají chuť vyzkoušet něco nového, něco, co jim přinese pocit relaxace a svobodného sebevyjádření, přestože neumějí třeba vůbec malovat klasické tvary a domnívají se, že nejsou výtvarně nadáni.
Začátečník si jednoduše nejprve vystačí s abstraktními vzory, a poté se může dále věnovat i složitějším zátiším, krajinám, nebo i portrétům. Jisté je, že , že jí zcela propadnete a stane se z ní láska na celý život. Je vhodná pro všechny věkové generace, a často využívaná i při různých terapiích souvisejících s psychickými poruchami.
abstraktní struktura
Obrazy vznikají za použití barveného včelího vosku, nanášeného nejčastěji na leštěný papír, ale i dřevo, plátno, nebo dokonce keramiku. Důležitým faktorem při vzniku díla je velká teplota, která vosk rozehřívá, a tak je možno s ním na ploše pracovat. Děje se tak nečastěji pomocí speciálních žehliček, nebo horkovzdušných pistolí. Jednoduše řečeno – jedná se o vpalování voskové malby do podkladu.
K docílení větší plastičnosti díla, se nabízí celá řada pomůcek, jako enkaustická pera, hřebeny, nebo škrabky. Využití najdou i speciální pudry na bázi kovových pigmentů, které jistě malbě dodají na zajímavosti, ale i jiné materiály, často používané do koláží.
voštinová struktura
Pokud vás enkaustika zaujala na první pohled a chcete ji vyzkoušet, stačí navštívit, nebo se zapsat do kurzů, kde vás odborní lektoři seznámí se základy i různými technikami používanými v enkaustickém umění. Těmito vlastními díly, potěšíte nejenom sebe, ale mohou se stát i cenným a vkusným dárkem pro vaše blízké.
Nic vám ale nebrání ani v tom, opatřit si základní informace a pomůcky ve specializovaných obchodech a začít malovat horkým voskem v klidu a pohodlí vašeho domova.

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.