Kráse pomáhají zelené potraviny

Téměř každá žena zkoumá svou pleť, zda není povadlá, má jiskru, kde se zase objevila vráska a zda tak trochu nestárne. Stárnutí sice nezastavíte, ale můžete mu to překazit tím, že budete volný čas více trávit v přírodě. Nastavte svou tvář teplé spršce dešťových kapek a zaposlouchejte se do krásné hudby, kterou dovede vykouzlit jen déšť a padající průhledné kapky. Nejen, že dopřejete pleti vláhu, ale možná se propadnete o několik desítek let zpět a vzpomenete na svá dětská léta.
pole ječmene
A možná i vydolujete z útrob těla vzpomínky právě na dešťové kapky, kterými jste jako děti chtěly probíhat. Na procházkách jste jako děti nevynechaly žádnou louži a bylo vám jedno – na rozdíl od maminky – že máte nové botky. A i vzpomínkou na prožité dětství se vaše duše projasní, což se může projevit i na vaší tváři, potažmo pleti. Pohoda, klid v duši a celková vyrovnanost přispívá vašemu vzhledu. Jen to by ovšem nestačilo, i když rovnováha a harmonie jsou velmi důležité. Krásné pleti můžete napomoci i zelenými potravinami. Jednou z nich jsou chlorella a mladý zelený ječmen. Jsou nabity vitamíny, živými enzymy, minerály a hlavně – jsou zásadotvorné.
Vyvážené potraviny poskytuje příroda sama.
Chlorela pyrenoidosa je sladkovodní řasa, která má ze všech rostlin nejvyšší obsah chlorofylu. Může vám proto chutnat po trávě. Chlorofyl je pro naše zdraví velmi důležitý, ne nadarmo se mu přezdívá „tekuté slunce“ anebo „krev rostlin“. Podporuje imunitní systém, pomáhá s hojením ran, má antioxidační účinky, pročistí tělo a důležité pro naše tělo je to, že je zásadotvorná. Zpravidla jsme překyseleni a v kyselém prostředí se daří zánětům, nemocím. Proto chlorofyl, potažmo zelená řasa, Chlorella pyrenoidosa, která je slisovaná do malých zelených tabletek, znamená překážku pro zánětlivá ložiska.
zelené tabletky
A mladý zelený ječmen? Krom toho, že je též zásadotvorný, obsahuje široké spektrum biologicky aktivních látek. Ječmen je sklízen jako mladá tráva max. do výše růstu 20–30 cm, je omyt a u skutečně kvalitního ječmene je z této trávy vylisován doslova zelený džus, který je při teplotě max. 31°Cšetrně usušen. Jen tak zůstanou zachovány všechny přínosné látky. K přímému použití je třeba sušený ječmen po lžičkách naředit ve vodě anebo šťávě, džusu. Pravidelné používání zeleného ječmene dokáže projasnit pleť a ozdravit tělo.