Kuchyně provence

Dlouhé táhnoucí se lány vonících kvítků levandule. Olivové háje, slunečnicová pole rozprostírající se do nekonečna a vábící k sobě svou žlutou barvou. Venku před domy dřevěné židličky se stolky, na kterých voní právě upečený slaný koláč quiche.
Kuchyně provence zařízená v barvách světle modré, fialové, béžové, bílé, světle šedé. K provensálskému stylu bydlení patří i patina. Objevuje se na nábytku, který se na první pohled zdá jakoby částečně oprýskaný, ale je to záměr. Také některé poličky a dekorativní předměty působí jakoby vybledlým dojmem.modrá pole levandulí Pokud si chcete v tomto oblíbeném stylu zařídit dům, poohlédněte se po dekoracích do kuchyně, jako je například dřevění kohoutci a slepičky, kteří se objevují i na utěrkách, chňapkách a ubrusech. Plechové konvičky, patinované džbánky, misky se vzorem levandulí.
V kuchyni zařízené podle provensálského stylu musí být alespoň pár proutěných košíků, které mají přírodní barvu. Úchytky na lince mají být keramické nebo kovové s patinou.
Zdi vymalujte pouze bílou nebo světle béžovou. Nesmíme zapomenout ani na svítidla. Ta jsou jednoduchá, plechová nebo skleněná, ale pouze bílá s kovovými částmi. Nejsou přezdobená, na to nezapomínejte, potom už by to nebyl provensálský styl. Pokud máte vlastní dům, kde jsou v kuchyni, obýváku nebo jídelně viditelné trámy na stropě, určitě je nezakrývejte. Narušilo by to rustikální vzhled domu.bílá kuchyňská linka s rustikálními úchytkami a kovový džbán
Na poličky si vystavte staré hmoždíře, kameninové mísy, staré bábovkové formy. Ve vázách budou velmi dekorativní velké svazky sušené levandule, převázané lýkovou mašlí. Na oknech se budou skvít lucerny v různě velkých provedeních.
Když chcete být opravdu styloví a vaše peněženka vám to dovolí, do své kuchyně si pořiďte litinové nebo měděné nádobí. Tak bude dojem francouzského venkova u vás doma opravdu dokonalý.