Morgan´s Inspiration Island – První aquapark pro hendikepované

Jaké by to bylo léto bez slunce a zábavy v bazénu, to si snad dovede každý z nás představit. Lidé se zdravotním postížením zažívají takové pocity často. To se ovšem mění.
Morgan´ Wonderland, vodní svět v texaském San Antoniu, začátkem léta otevřel novou část pro lidi s tělesným postižením a umožnil jim tak přístup k téměř všem atrakcím. Celá přestavba stála v přepočtu 17 milionů dolarů a hlavní motivací pro zakladatele aquaparku byla jeho dcera Morgan, která rovněž trpí hendikepem.
skluzavky do bazénu

Co nás v aquaparku čeká?

Můžeme zde najít 6 atrakcí jako gejzíry, vodní děla, proudy, vodopády a různé druhy skluzavek.
Aquapark jako první nabízí svým hendikepovaným návštěvníkům k zapůjčení voděodolné invalidní vozíky, poháněné stlačeným vzduchem. Nemůžeme vynechat ani vodotěsné kočárky a ruční vozíky. A vše je k zapůjčení zcela zdarma, stejně jako vstup pro hendikepované.
Jako další vybavení parku musíme zmínit regulaci vody, tiché prostory pro lidi s citlivostí na hluk,
a dokonce i high tech náramky, které fungují jako „hlídáček,“ kdyby se někdo náhodou zatoulal.
dítě v tobogánu

A jaké jsou první recenze?

„Miluji technologie high-tech. Mám velmi nízkou svalovou funkci, a proto jsem velmi rychle chladný, takže je pro mě možnost změny teploty vody ideální. Ukazuje to skvělou úroveň vcítění do potřeb jednotlivých lidí. Běžný aquapark mi může nabídnout přístupnou šatnu a bazénový zvedák, ale Morgan´s Island má přístupnost všude, je to skutečně inspirující!“
„Morgan´s Inspiration Island by pro mne byl v dětství jako sen. Přístupnost je často pouze jako doplněk nebo nápad, ale tady mají vše velmi promyšlené, aby byl park „ultra přístupný.“
Pokud mluvíme o cenách, tak i pro obyčejné lidi jsou ceny velmi lákavé. Návštěvníci zaplatí pouze okolo 400 Korun, což je na vybavení aquaparku velmi dobrá cena. Děti zaplatí pouze 250 Korun.

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.