Morgan´s Inspiration Island – První aquapark pro hendikepované

Jaké by to bylo léto bez slunce a zábavy v bazénu, to si snad dovede každý z nás představit. Lidé se zdravotním postížením zažívají takové pocity často. To se ovšem mění.
Morgan´ Wonderland, vodní svět v texaském San Antoniu, začátkem léta otevřel novou část pro lidi s tělesným postižením a umožnil jim tak přístup k téměř všem atrakcím. Celá přestavba stála v přepočtu 17 milionů dolarů a hlavní motivací pro zakladatele aquaparku byla jeho dcera Morgan, která rovněž trpí hendikepem.
skluzavky do bazénu

Co nás v aquaparku čeká?

Můžeme zde najít 6 atrakcí jako gejzíry, vodní děla, proudy, vodopády a různé druhy skluzavek.
Aquapark jako první nabízí svým hendikepovaným návštěvníkům k zapůjčení voděodolné invalidní vozíky, poháněné stlačeným vzduchem. Nemůžeme vynechat ani vodotěsné kočárky a ruční vozíky. A vše je k zapůjčení zcela zdarma, stejně jako vstup pro hendikepované.
Jako další vybavení parku musíme zmínit regulaci vody, tiché prostory pro lidi s citlivostí na hluk,
a dokonce i high tech náramky, které fungují jako „hlídáček,“ kdyby se někdo náhodou zatoulal.
dítě v tobogánu

A jaké jsou první recenze?

„Miluji technologie high-tech. Mám velmi nízkou svalovou funkci, a proto jsem velmi rychle chladný, takže je pro mě možnost změny teploty vody ideální. Ukazuje to skvělou úroveň vcítění do potřeb jednotlivých lidí. Běžný aquapark mi může nabídnout přístupnou šatnu a bazénový zvedák, ale Morgan´s Island má přístupnost všude, je to skutečně inspirující!“
„Morgan´s Inspiration Island by pro mne byl v dětství jako sen. Přístupnost je často pouze jako doplněk nebo nápad, ale tady mají vše velmi promyšlené, aby byl park „ultra přístupný.“
Pokud mluvíme o cenách, tak i pro obyčejné lidi jsou ceny velmi lákavé. Návštěvníci zaplatí pouze okolo 400 Korun, což je na vybavení aquaparku velmi dobrá cena. Děti zaplatí pouze 250 Korun.