Jak si vybrat letní dovolenou v Zanzibaru?

Zanzibar je souostroví, čítající dva ostrovy. Tím větším, hlavním, je Zanzibar, ten druhý je Pemba. Zanzibar má asi milion obyvatel, což je na tak malou zemi zvláštní. Zanzibar je součástí Unie Tanzanie.
· Barva indického oceánu, jehož vody omývají břehy Zanzibaru, je zelenomodrá. Zvlášť při východech slunce je tato barva uchvacující. Ovšem pozor, i zde se můžete nechat nachytat. V čem je háček? Přečtěte si v tomto článku.

Na vzdálenosti od moře záleží
Zanzibar je pod velkým vlivem přílivu a odlivu. Proto se může stát, že zatímco v noci vám z mořských vln pod oknem hotelu nebo bungalovu šplouchá na maják, ve dne se k moři budete muset brodit přes rozbředlý písek klidně i kilometr. Pojem „pláž“ nebo „vzdálenost od moře“ se tím rapidně mění a získává na relativitě.

Zrádné pobřeží na východě

· Zde se setkáte s mělkými lagunami, velmi pozvolným vstupem do moře, ale nad pláží vysokými skalisky. Právě tady je ona relativita vzdálenosti hotelu od pláže poněkud fatální. Při přílivu to může být dvacet metrů. Při odlivu to může být kilometr a půl. Tyto laguny se pak mění v bazény s vodou po kotníky, kde samozřejmě zůstává spousta nebezpečných živočichů, na které můžete šlápnout a poranit se, ať už hvězdice, ježci nebo jiné mořské potvůrky.

· Ovšem pokud rádi objevujete právě tyto drobné rybky, velmi mělké laguny a rádi se procházíte po plážích, je východní pobřeží Zanzibaru to pravé právě pro vás. Můžete tady okem pozorovat koráli a drobné rybky, které byste jinak neměli šanci vidět takto zblízka, bez jejich možnosti uprchnout.
· Ovšem pokud jste sem přijeli plavat nebo se potápět, není to místo pro vás.

Sever ostrova je pro plavce

Uvidíte tu nespočet odstínů oceánu a plavat zde můžete při přílivu i odlivu. Pláže jsou tu čistší a bez tolika řas.