Nenahraditelný materiál pro lidstvo

Dřevo je nezbytnou součástí lidstva, ať už je využíváno jako stavební materiál, pro výrobu nástrojů, nábytku, nebo je těženo jako palivo.
Dřevo má několik výhod, první výhodou je, že se jedná o obnovitelný zdroj, druhou výhodou je jeho dostupnost. Když se rozhlédneme kolem sebe, tak ho uvidíme úplně všude! Nezpracované ve formě stromu, nebo zpracované jako stůl, postel, židle, stolek, dveře. Zajímavostí je i to, že se dělí na měkké, středně tvrdé, tvrdé.
Fotoaparát ze dřeva
Veškeré informace, které jsem popsala, snad každý z nás, zná. Trendem doby a zároveň dnešním tématem, jsou však doplňky ze dřeva, které začínají být, více populárnější, oblíbenější. Připravila jsem pro vás čtyři druhy výrobků, které jsou teď IN, zároveň můžete načerpat inspiraci na dáreček.
1. Hodinky – Už jste viděli hodinky, celé ve dřevě i s řemínkem! Jsou parádní, zároveň je to i skvělý dárek pro každou příležitost. Výjimkou nejsou, ani nástěnné hodiny, které jsou velice krásné, ale ty už jsou dost známé.
2. Dřevěné hračky pro děti –Vracíme se o několik let zpět, protože hračky ze dřeva jsou tak trochu retro. Vzpomínáte na takového kačera na provázku? Přesto jsou takové hračky na vrcholu, ve formě vláčků, stavebnic, počítadel. Otázkou je, proč jsou tak oblíbené a prodávané až teď?
3. Dřevěné brýle – Sama se musím přiznat, že jsem do nedávna, ani nevěděla, že se vyrábí. Oproti ostatním brýlím se nijak neliší, až na to, že obruba je celá ze dřeva.
4. Dřevěné dekorace – Pod dekorací, si můžeme vybavit široké spektrum výrobků. A o to jde! Všechno, co vás právě napadlo, stojánek na tužky, tužka, hřeben, miska na ovoce, květina, to vše, se vyrábí ze dřeva. Dokonce si představte, že můžete zakoupit i dřevěnou svatební kytici! Neuvěřitelné že? Snad jen to, že opravdu nerozeznáte živou od dřevěné, a bonusem je fakt, že nikdy nezvadnou.
srdce ze dřeva
Zkrátka a jednoduše, bychom život bez dřeva, zvládli s těží. Schválně si, spočítejte, kolik výrobků ze dřeva máte doma. Já osobně přes sto kousků, dřevo miluji!