Zbavte se snadno a rychle pavouků ve vaší domácnosti

Začíná zimní období, venku je chladno a nikdo nechce trávit čas venku déle než je nutné. Mezi tvory, kteří se v tomto období rádi stahují do našich obydlí, patří také pavouci. Jsou lidé, kterým pavouci nevadí, jsou to přece velmi užiteční tvorové a v přírodě mají své nezastupitelné místo. Ovšem jsou lidé trpící arachnofobií, kterým se při představě, že mají doma pavouka, ježí chlupy hrůzou.

pavouk v síti

Jak tedy zabránit pavoukům, aby si jako své útočiště zvolili právě vaší domácnost? Není to až tak složité, poradíme vám, co udělat, aby vaší domácnost už nenavštěvovali.

· Zkontrolujte ona a dveře

Zkontrolujte všechna okna dveře, zda někde není nějaká škvíra, kterou by k vám mohl pavouk snadno vlézt. Věnujte pozornost i prahům dveří a těsnění.

· Zvolte přírodní cestu

Pavouci nemají rádi levanduli a cedr. Kupte levandulový nebo cedrový esenciální olej, podle návodu ho zřeďte ve vodě a otřete s ním rámy oken a dveří jak zvenku, tak zevnitř. Pokud si nechcete přípravek připravovat doma sami, můžete si jej už hotový zakoupit. Velmi účinné jsou také sáčky s usušenou levandulí, které budou na okenních parapetech navíc skvělým doplňkem vašeho interiéru.

· Zkuste postřik

Pokud chcete zvolit radikálnější cestu, jsou na našem trhu k dispozici různé spreje na hubení pavouků, které lze také nastříkat kolem oken a dveří. Avšak pouze z venku, jsou natolik účinné, že jejich zápach by vás v interiéru obtěžoval.
okno s květinami

· Jděte na to moderně

Pokud nechcete na svá okna dveře nic aplikovat, můžete si pořídit ultrazvukový odpuzovač pavouků, který dáte zpravidla do zásuvky. Pomocí elektromagnetických impulsů vás dokáže zbavit nejen pavouků, ale i komárů, švábů, různých brouků a mnohdy také hlodavců. Při výběru vhodného ultrazvukového odpuzovače vybírejte podle velikosti vaší domácnosti.

Věříme, že i vy jste si našli způsob, kterým nedáte pavoukům ve své domácnosti šanci. Avšak myslete na jejich užitečnost, a pokud vám nevadí, tak je nevyhánějte, pouze u vás přečkají zimní období.