Obal na Huawei P20 Lite může plnit funkci praktickou i estetickou

Obaly a pouzdra na mobilní telefony k nim neodmyslitelně patří již od vzniku prvních přístrojů, které si mnozí z vás možná už vůbec nedokážou vybavit, a chodíme se na ně dívat do expozice muzeí zabývajících se retro stylem. První přenosné telefonní aparáty se zdaleka nepodobaly těm současným a už vůbec nedokázaly nabídnout takové technické možnosti. Představa, že by se někdo venku procházel s prvním mobilem, co spatřil světlo světa v roce 1983 („Motorola DynaTAC 8000X“), kterému se přezdívalo „cihla“, je směšná, ovšem již první sériově vyráběné kusy od tohoto výrobce a později nejrozšířenější modely Nokia měly k dispozici koženková ochranná pouzdra.

mobilní telefon

Mobil bez obalu a bez pouzdra byl k vidění mezi lidmi stále méně a tak se tato příslušenství stala běžnou součástí tohoto odvětví moderní techniky již v polovině devadesátých let.

Flip versus silikon

Pouzder a krytů existují stovky druhů od mnoha výrobců, ovšem nejčastěji se lidé zajímají o dva základní typy. Je to silikonový obal, považovaný za základní ochranu přístroje z boku a ze zadní strany a flipové pouzdro.

Silikon najde uplatnění zvláště tam, kde se přístroj ukládá do měkké kabelky nebo přihrádky v batohu, případně je zastrčený v kapse a hlavně jej jeho majitel neustále využívá. Výhodou tohoto řešení je jeho nízká cena a možnost míz k dispozici krytů více a měnit je podle nálady tak, jako si třeba oblékáme v létě trička.

mobil a zápisník

Flipové poudro jako obal na Huawei P20 Lite patří již do vyšší kategorie. Je to totiž zároveň estetický, stylový doplněk, který připomíná malý zápisník či knihu. Obliba flipových pouzder neustále roste, je to dáno jejich možnostmi a barevnou variabilitou. Výtvarníci se na jejich návrzích doslova vyřádí a mohou nabídnout elegantní jednobarevná provedení, anebo doplněná vzory a motivy pro různé životní styly. Zcela jistě si mezi nimi vybere každý, bez rozdílu věku, profese a osobních zálib.