Pusťte si světlo do svého života

Ano, světlo je pro život důležité, přitom denní osvětlení máme zajištěné slunečním svitem. Ale co když se začne stmívat nebo je temný zamračený den? Tady pomůže vybrat si správnou stolní lampu a svítidlo. Ale jak správně vybrat, aby splňovaly svůj účel a zároveň byly vhodným doplňkem domácnosti? Zde si musíte před nákupem uvědomit o jaké místo ve vaší domácnosti se jedná, jde o pracovní místo, kde máte počítač, nebo o prostor pro čtení, relaxaci, pro posezení s rodinou a přáteli?
dívka s petrolejovou lampou
Nebo potřebujete lampičku k vašemu lůžku či do dětského pokoje, na čtení pohádek dětem před spaním? Stolní lampy a svítidla většinou slouží jako osvětlení domácnosti, když nechcete používat hlavní stropní osvětlení s několika žárovkami. Správně vybraná stolní lampa a svítidlo, budou vašim požadavkům na světlo sloužit dlouho, proto vybírejte pečlivě. Záleží také na tom, zda chcete skutečně stolní lampu, neboť v současné době jsou moderní stojací varianty, které splňují například četbu oblíbených knížek v pohodlném křesle. Také je poměrně důležité změřit si vzdálenost od místa, kde bude svítidlo umístěné, k místu, kde se nachází elektrická zásuvka, kterou budete používat. Délky kabelů se opravdu u jednotlivých typů liší. Nevypadá moc dobře, pokud je domácnost zaplněna různými prodlužovacími komponenty.
stolní lampa s knížkou
Základním pravidlem je také při výběru pamatovat u stolních lamp a svítidel na rozměry a design, barvu a typ žárovek, které budete používat. Sortiment žárovek má v současné době hodně typů a orientace je zde pro běžného uživatele poměrně složitá. Naštěstí jsou obaly žárovek označené potřebnými parametry, ať už se jedná o žárovky „úsporné“ nebo „obyčejné“. Možná bude pro vás důležité, zjistit další informace pomocí https://www.lightpark.cz/stolni-lampy-a-svitidla/, spolehlivého specializovaného velkoobchodu s celoevropskou působností.