Sójové klíčky podpoří vaše zdraví


Víte, proč se na celém světě v tak velikém měřítku konzumuje sója? Není to náhodou, hlavní příčina je ta, že sója je velice výživná plodina. Navíc není nijak těžké ji vypěstovat. A pokud budete chtít, můžete si ji užívat i vy doma. Tím spíše, že není nutné, abyste čekali na to, až vám na rostlinách dozrají sójové boby. To nejcennější, co vaše tělo potřebuje, je obsaženo také v sójových klíčcích, které si můžete snadno a rychle vypěstovat i sami doma.

Stačí, když se pustíte do pěstování mladých výhonků rostlin! Díky němu si můžete naklíčit libovolná rostlinná semena, která vás osloví, ať už svou chutí, křupavostí, pěknou barvou anebo právě obsahem cenných látek.

zdravá zelenina

Pokud jde o pěstování mladých výhonků rostlin, tak na trhu narazíte na desítky semen, vhodných ke klíčení. Sójové klíčky jsou jen jedněmi z nich, nicméně je potřeba uznat, že jsou z hlediska výživy opravdu hodnotné. Nicméně mohou vás oslovit i jiné rostliny jako je třeba řeřicha, vojtěška, mungo fazole, slunečnice anebo v současnosti velice populární chia semínka.

Jestliže se rozhodnete vypěstovat si doma své vlastní sójové klíčky, nebudete k tomu potřebovat nic složitého. Celá výbava zahrnuje v podstatě jen vhodnou nádobu na klíčení semínek a semena, která budete klíčit. Pokud jim zajistíte vhodné podmínky ke klíčení, můžete se již za týden těšit na svou první velkou sklizeň v té nejlépe stravitelné podobě.

živé klíčky

A co je pro pěstování klíčků důležité? Především voda. A také vhodná pokojová teplota. Rostliny budou sice klíčit i za nižších teplot, nicméně pokud chcete, aby vše běželo jako po másle a nemuseli jste dlouho čekat, pak je vyšší teplota tou správnou volbou, protože celý proces urychlí. A jakmile se objeví první výhonky, musíte zajistit také dostatek světla, aby zelenající části rostlin mohly začít asimilovat a vytvářet další důležité látky.

Jak je tedy vidět, celé je to opravdu jednoduché.