Vše v jednom díky mobilu

Mobilní telefon vlastní v dnešní době téměř úplně každý, jelikož je to zařízení, bez kterého se v běžném životě snad už ani nedá fungovat. Například práce, komunikace se vzdálenou rodinou či kamarády nebo jen správa různých účtů, které máme vedené přes telefony či sítě. Mobilní telefony jsou dnešní době opravdu ulehčující částí. Velkou výhodou jsou například aplikace, díky kterým můžeme mobilní telefony využívat úplně v jiných rozměrech a často zastanou i například jiné zařízení, které bychom si normálně museli kupovat za spoustu peněz. Dnes se společně podíváme na pár příkladů aplikací, které to například mohou být. 

Mobil v rukách

Navigace 

Všichni víme, že ještě několik let zpátky, bylo nutné, vozit s sebou kamkoliv mapu, pokud jsme například chtěli vycestovat k moři. Poté vznikl přístroj, kterému říkáme GPS, klasická krabička s displejem, která fungovala k navigaci. V dnešní době máme tu výhodu, že už si nemusíme kupovat přístroje, přesně na to určené, ale můžeme si jednoduše stáhnout aplikaci do mobilu, která tyto služby nabízí a můžeme ji mít zcela zadarmo. Aplikace samozřejmě nabízí i placené balíčky, ale ty jsou ve většině případů pouze pro to, abyste si mohli rozšířit funkci aplikace, například o to, abyste věděli, co se právě děje před vámi na silnicích a tak dále.  

Navigace

Dopravní aplikace 

Hledání v papírových jízdních řádech na zastávkách nebo doma, to už je minulostí. Dnešní doba nabízí komfort, kdy můžeme zaprvé šetřit přírodu a nemuset si každý jízdní řád tisknout na papír a zadruhé, máme vše mnohem pohodlnější a přehlednější, jelikož všechny přepravní služby hromadných doprav mají v dnešní době již svoje mobilní aplikace, které stačí stáhnout do svého mobilu a můžete tam zjistit úplně vše. Všechny jízdní řády máte pěkně před sebou na displeji, vidíte i aktuální zpoždění, jaké váš spoj má. Pokud jedete ve spoji, který nabízí například i občerstvení, nemusíte za nikým chodit, abyste si objednali, můžete si jednoduše objednat z pohodlí sedadla, právě přes zmiňovanou aplikaci a obsluha vám objednávku přinese až na místo.