Jak správně vybrat zábradlí na schodiště

Asi se shodneme, že stavba či rekonstrukce domu nebo bytu rozhodně není nic jednoduchého. Člověk musí myslet na tisíc věcí, tisíc dalších musí naplánovat. Je třeba toho tolik rozhodnout, tolik vybrat. A jednou z věcí, které jsou při tomto procesu trochu opomíjeny, jsou zábradlí na schodiště a na balkón.

 

Pokud si nenajmete architekta, na kterém vše necháte, zůstane jejich výběr na vás. A to může být těžší oříšek, než se na první pohled zdá. Čím se vlastně máme při výběru řídit?

 

V zásadě jako první každý z nás uplatňuje dvě základní hlediska: cenu a vzhled. Je to pochopitelné, koneckonců máme omezený rozpočet a zároveň chceme, aby se nám líbilo. Přeci jen se na něj budeme muset dívat prakticky každý den. Jsou to ale skutečně ta nejdůležitější kritéria, kterými bychom se měli řídit?

 

schodiste3

 

Je nepochybné, že cena je velmi důležitá. Je tedy nutné zvolit si nějakou cenovou hladinu, určit si, kolik jsme ochotní do zábradlí maximálně investovat. Ovšem pozor, to neznamená, že se budeme dívat po těch absolutně nejlevnějších! Znamená to jen to, že se vyloučí ta, která jsou nad touto hladinou.

 

schodiste4

 

Jako druhé by nás však měl zajímat materiál. Zde je důležité, zda se bude jednat o vnitřní či venkovní zábradlí. Na oboje jsou totiž kladeny poněkud jiné nároky, a podle toho je také potřeba vybírat. Zároveň by však měl celou stavbu vhodně doplňovat, to je tedy také třeba vzít v úvahu.

 

Následně nám půjde o kvalitu. Zde je dobré přečíst si recenze na dané produkty, které vás zajímají. Hledáte takové, které vyžadují co nejméně péče, avšak zároveň vydrží skutečně dlouho. A věřte, že takové v nejnižší cenové kategorii nenajdete. Naštěstí v době internetu není nijak těžké tyto recenze najít.

 

Jak je vidět, i toto je složitější proces, než se na první pohled zdálo. Avšak rozhodně se vyplatí věnovat mu pozornost. Koneckonců, jde tu o naši bezpečnost.