Kotvičník zemní

Kotvičník je známá bylina, která obsahuje důležité látky, a proto se z ní vyrábí mnoho různých léčivých přípravků, které podporují naše zdraví.

Kotvičník zemní

Základní informace

Kotvičník lze snadno poznat díky typickému vzhledu, přičemž mnohem důležitější jsou jeho účinky, ovšem o tom si povíme až o něco později. Co se týče informací o něm, tak je to typická jednoletá bylina. V kategorii rozmnožování ji samozřejmě řadíme do krytosemenných, kde jsou semínka ukryta v bezpečí, abyste se ve vhodnou chvíli mohli bezpečně rozmnožovat.

květy rostliny

Bylina i hezké žluté barevné květy který se vyznačuje pěti okvětními lístky, díky čemuž lze snadno poznat. Naopak listy jsou menšího vzrůstu a mají řapíkatý tvar. Pokud se podíváme na jeho rozšíření, tak jej nalezneme na čtyřech kontinentech a jeho původ se značí na pobřeží Číny a Japonska, a proto pochází z dalekých krajin. U nás jej můžete také nalézt na nějaké zahrádce či rumišti, ale běžnou oblasti jsou stepi a další sušší místa. Můžete si i Vy vyzkoušet jeho pěstování, protože když ho nenaleznete v přírodě, tak se dá na jaře pěstovat ze semínek a před zimou ho sklidit.

Účinky

Kotvičník má celou řadu účinků, a proto to musím vzít hezky popořádku. Často se hovoří o tom, jestli obsahuje hormony. Tomu tak není, protože vše funguje na úplně jiné bázi v podobě steroidní saponiny. To je velmi důležité pro to, aby skutečně zahájili přirozenou tvorbu testosteronu. Ke snadné konzumaci se prodává buď v prášku, který lze různě využívat v kuchyni nebo tablet, kdy si prostě vezmeme předepsanou dávku a máme tak každý den snadně vyřešenou konzumaci potřebné množství látky.

složení testosteronu

Mužům, kterým právě testosteron chybí je tento produkt opravdu velmi prospěšný, protože ho tak snadno doplní potřebné množství této látky, která běžné starším mužům klesá. Účinek nepoznáte hned po první dávce, protože to nějakou dobu trvá, přičemž právě aby se hladina zvýšila, tak to nějakou chvíli trvá. Ovšem u těchto přípravků si můžete být naprosto jistí jejich účinkem, protože se vyrábí z přírodního kotvičníku.